Maapirni kasvatamine

Maapirni kasvatatakse mugulatest nagu kartuleid. Taim on äärmiselt vähenõudlik, ei kannata tavaliselt taimekahjurite ja -haiguste all. Kasvab igasuguses mullas. Mugulad meenutavad kartuleid või ingveri juurt, on kühmulised, ebakorrapärase kujuga, mistõttu neid on üsna tülikas pesta- koorida. Ühest taimest saab palju mugulaid.

Taim on nii külma- kui ka põuakindel, mulla suhtes vähenõudlik ning mugulatega lihtsalt paljundatav. Taim talvitub kasvukohal ideaalselt (talub kuni -35 külmakraadi). Seepärast ei tasu neid suuremal hulgal maast kaevata ja säilitamiseks jahedamasse hoiuruumi koguda, kuna mugulad kipuvad seal juba mõne nädalaga närbuma. Seega võib mugulaid kaevata kogu sügis- ja kevadperioodil.

Koduaias võib teda kasvatada nii dekoratiivsel eesmärgil kui ka toidutaimena, lisaks on hea nipp kasutada teda tuulevarjuna või rohelise müürina madalamate taimede taga.

Toiduks tarvitatakse maapirni mullas kasvavaid ja paksenenud võsundeid, mida kutsutakse juuremugulateks. Sõltuvalt sordist on maapirni kooreosa kas valge, punakas, kollane või isegi violetne, mugulate viljaliha on toonilt kas valge, kollakas või beež.